Na początku czerwca 2019, 2 tygodnie po akcie notarialnym zakupu kawalerki 26m2, znajdującej się w Gdańsku – Brzeźnie zaczęliśmy jej remont generalny. Głównym wyzwaniem było brak prysznica/wanny w mieszkaniu oraz brak aneksu kuchennego. Natomiast po oględzinach mieszkania, jeszcze przed zakupem oczywiście wiedzieliśmy, że na pewno da się to zrobić. Przede wszystkim trzeba było powiększyć łazienkę, aby zmieścił się prysznic oraz doprowadzić wodę i odpływ do aneksu, który trzeba było najpierw stworzyć.

 

Ekipa remontowa wyceniła pracę na 12 000zł, czyli wymiana elektryki, podwieszany sufit, cekolowanie, malowanie, podłogi i listwy, kafle w łazience oraz montaż wc, umywalki i prysznica, wyburzenie 2 małych ścian i postawienie jednej nowej. Przeliczając na m2 wychodzi to 460zł/m2 za robociznę.

 

 

Daliśmy ekipie 3 000zł na materiały budowlane, aby mogli samodzielnie robić zakupy, czyli płyty K-G, kable, kleje, cekol itp. Później dopłaciliśmy im do tego jeszcze 1 100zł.

Na materiały wykończeniowe wydaliśmy 5 270zł – kafle, panele, listwy, drzwi, prysznic, lampy, kontakty itp. Kupowaliśmy je w marketach typu Bricoman oraz Leroy Merlin.

 

 

Kuchnia z Leroy Merlin wraz z montażem to koszt 1 900zł,  lustro na wymiar w łazience 280zł.

Remont trochę się nam przedłużył z 4 do 6 tygodni, ponieważ nasza firma remontowa korzystała z innych podwykonawców z którymi mieliśmy utrudniony kontakt.

Podsumowując koszt remontu (robocizna plus materiały) to 23 550zł, czyli 905 zł/m2. Obecnie mamy podpisaną umowę przedwstępna sprzedaży tego mieszkania. Zapraszamy oczywiście do zakładki sklep po nasze poradniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *